KARAMAN:
Ayrancı kaymakamından yalanlama

Karaman’ın Ayrancı ilçesinde görev yapan bazı vatandaşlar, Kaymakam Erkan İsa Erat’ın etik ve usul tanımaz davranışları nedeniyle defalarca Bimer ve benzeri kurumlara şikâyet edildiğini, lakin hiçbir geri dönüş alamadıklarını söyleyerek, son çare olarak konuyu kamuoyuna sunmaya karar verdiklerini söyledi. Haber sitemiz aracılığı ile gerek Karaman Valiliği’nden gerekse yetkili üst mercilerden yapılan yanlış uygulama ve davranış biçimi için cevap beklediklerini söyleyen vatandaşların olayları anlatan İDDİA metni şu şekilde;

‘’Ayrancı Kaymakamı Erkan İsa Erat, yaptığı başarılı hizmetler ile adeta ilçe halkının gönlüne taht kurmuştu. Hizmet üretmeyi kendisine ilke edinmiş bir insan olarak bildiğimiz Ayrancı Kaymakamı Erat, son dönemlerde yaptığı icraatlar ile Ayrancıda isminden sıkça bahsedilen bir isim olmuştu. Ancak Yaptığı hizmetler sonunda Ayrancıda halkın sevgilisi haline gelen Erkan İsa Erat’ın Daire Amirleri ve Memur personel sınıfına aynı ihtimamı göstermedi.

DAİRE AMİRLERİNE BASKI

Başta İlçe Kaymakamlığı bünyesinde çalışan personel olmak üzere birçok kurum amiri ve memur personel hayatından bezmiş durumda. İlk olarak kendisinin şoförlüğü ve korumalığını yapan Osman MERMER isimli polis memurunun Hakkâri’ye tayin edilmesi ve bunu büyük bir memnuniyetle karşılaması ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Mamaş’ın Başka bir İlçe’ye Şef olarak tayin istemesi aslında olayın ehemmiyetini gözler önüne seriyor. İlçe Müftülüğü’nde de birçok usulsüz eyleme imza atılmış. Kaymakam Bey’in isteği ve yazılı onayı ile Ayrancı Merkez Aşağı Cami’de İmam-Hatip olarak görev yapan Bahtiyar TOKER asli görevi uhdesinde kalmak üzere kurumun iş ve işlemlerinin yürütülmesinden sorumlu olarak görevlendirilmiş kendisine Müftülükte bir oda açılmış, vatandaşa ve diğer görevlilere Müftü Yardımcısı olarak tanıtılmış ve İlçe müftüsünün de üstünde bir makam sahibi gibi davranışlar içerisine girilmiş. Bunun yanı sıra İlçe Müftüsü Emin Yüksek’in geçtiğimiz ay izne çıktığı ve yerine vekaleten İlçe Vaizi Salih HAN’I görevlendirmek istediği ancak gönderdiği yazının Kaymakam tarafından karalanıp yırtılmak suretiyle kendisine iade edilip “Ben kimi istersem o olacak” şeklinde bir tepkiyle yine Bahtiyar TOKER’i Müftü vekili olarak görevlendirdiği, Karaman İl Müftümüz sayın Nuri DEĞİRMENCİ’nin de konuyla alakalı Kaymakam Bey’e “Efendim böyle bir görevlendirme etik olmaz” dediği ve “ben yapıyorum olacak” şeklinde cevap aldığı da personel tarafından zikrediliyor.

Karamanca.Net

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA

Kendisine isnat edilen iddialar için görüştüğümüz kaymakam Erat "Devletin malını gereksiz kullananlar ve aldıkları radar cezalarını devletin parasından ödetildiğine yönelik iddialar tarafımıza iletildi, buna istinaden bir soruşturma başlattık" dedi.

Kaymakam Erat sözlerini "Haberin çıktığı yer zaten yeni kurulan künyesiz bir adres. Haklarında mali inceleme başlatacağız. Bunun ötesinde haberde ismi geçen şahıslar savcılık kanalıyla suç duyurusunda bulundular. Tekzip metnini hazırladık, gereken işlemler başlatıldı. Bir kurumun trafikte yakalandığı radar cezasını devletin parası ile ödediği yönünde iddialar gündeme getirildi. Buna yönelik ve soruşturma başlattık. " diyerek bitirdi.

Amirler.Net Kerem Demir

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Karaman'da 88 köyde yerleşik alan ve sınır...
Karaman’ın il olduğu 1989 yılından beri devam etmekte olan yerleşik alan tespit çalışmaları, 2012 yılına...

Haberi Oku