HAKKARİ:
İstiklal Marşı'nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle Tekirdağ’da bir program düzenlendi.

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle bir program düzenlendi. Tekirdağ Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Programa Vali Ali Yerlikaya, Garnizon Komutanı Ömer Faruk Küçük, Belediye Başkanı Op. Dr. Âdem Dalgıç ile Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve il protokolü ile öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Fatih Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra, Okul Müdürü Süreyya Başbuğ, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Okul Müdürü Başbuğ konuşmasında, İstiklal Marşı’mızın ve onun şairi Mehmet Akif Ersoy’un, milletimiz için müstesna bir yeri olduğunu belirterek, “Allah bir daha milletimizi o günün şartları içerisine düşürmesin ve bir daha 'İstiklal Marşı' yazdırmasın” dedi.

Okul öğrencilerinden Seher Algül’ün Mehmet Akif Ersoy’un “Bülbül” şiirini okuduğu program, Fatih Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı konulu oratoryo ve drama sunumu ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Hakkari Valiliği açıkladı: 1 Pkk'lı...
Hakkari'nin Yüksekova ilçesi'nde bir PKK'lı Yüksekova ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim oldu.

Haberi Oku