MÜLKİ İDARE:
Vatandaş:Biz böyle vali görmedik

Valiler kararnamesiyle Aydın’a tayini çıkan Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ve eşi Dilek Didem Ayyıldız, ilden ayrıldı. Vali Ayyıldız ayrıldığı sırada CHP’li Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, gözyaşlarını tutamadı.

Valilik makamında çalışanlarla helalleşen Vali Ayyıldız’a, resminin bulunduğu portre ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Kur’an’ı eline alarak 3 kez öpen Ayyıldız, gözyaşı döken eşi Dilek Didem Ayyıldız’la beraber valilik binası önündeki kalabalıkla vedalaştı. Makam aracına binen Vali Ayyıldız, herkesten helallik isterken, eşi Dilek Didem Ayyıldız da kendisini görüntüleyen gazetecilere, “Arkadaşlar sizler de hakkınızı helal edin!” dedi. Ayyıldız çifti, valilik önünde toplanan kamu çalışanı ve sivil vatandaşlar tarafından alkışlarla uğurlandı.BELEDİYE BAŞKANI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Vali Ayyıldız’ın ilden ayrılmasının ardından gözyaşlarını tutamayan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Bazen konuşmak zordur. Ayrılıklar daha zordur. 2 yıl gibi kısa sürede çok mükemmel bir çalışmamız oldu. Hem devlet yapısı hem de insani yönü bakımından mükemmel bir insandı. Keşke çok uzun yıllar çalışma imkânımız olsaydı. Zonguldak adına büyük kayıp. Belediyeciliği ve mahalli idareleri iyi bilen biriydi. Öncelikle yaklaşımı çok olumluydu. Yani böyle düzgün bir insanla çalışmak çok güzel bir şey. Çoluğuna, çocuğuna, kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum.” dedi. Akdemir, konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı.VATANDAŞLAR: KAPISI SÜREKLİ AÇIKTI, BÖYLE VALİ GÖRMEDİK

Vali Ayyıldız’ın peşinden büyük üzüntü yaşayan Nigar Doruk (45) ise “O bizim ağabeyimiz oldu, babamız oldu. Valimizin kapısı sürekli açıktı. Bugün çoğu müdürlerimizin bile kapısının kapalı olduğu bir yerde valimizin kapısı ardına kadar açıktı. Biz valiyle görüşmeye gittiğimizde makamında olup olmadığını görüyorduk. Ben böyle vali görmedim, Zonguldak da görmedi. Daha önce valilerimizle görüşmek zordu.” şeklinde konuştu.

Yıldız Dervişoğlu ve Filiz An isimli vatandaşlar ise şunları söyledi: “Zonguldak ilk kez böyle bir valiye sahip oldu. Geç bulduk, çabuk kaybettik. Arkalarından dua ediyoruz. Allah yolunu açık etsin.”


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hüseyin Yavuzdemir 1 yıl önce

zonguldak belediye başkanını da tebrik ediyorum. ilin valisi ile ahenkli çalışmış ve ayrılışına do çok üzülmüş. meslektaşımızı da tebrik ederim. bir ana muhalefet partisine mensup bir belediye başkanının sevgisini kazanmış. devleti sevdirmiş.. yeni görevinde başarılar diliyorum.

Valilere, mahkeme kararı ile dönme yolu kapandı
Torba kanundan vali ve üst düzey bürokratlara kötü haber var. Yeni düzenleme ile vali, emniyet müdürü,...

Haberi Oku