MÜLKİ İDARE:
Altınok Çifti ve Çocukları Gönülleri Fethetti

Aksaray Valisi Selami Altınok, Aksaray’a atandığı günden beri Aksaray Halkıyla iç içe bir görüntü çiziyor. Bu duruma alışkın olmayan vatandaşlar, Valiyi gördüklerinde ‘’İlimiz Valisine ne kadar da benziyor’’ diye kendi aralarında konuşuyorlar. Çarşıda pazarda korumasız ve sivil kıyafetlerle gezen valiyi gören Aksaraylılar, gördükleri kişinin gerçekten de Vali olduğunu anladıklarında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

Aksaray Valisi Selami Altınok, eşi Gülhan Hanım çocukları Berkay ve İrem ile birlikte koruma memurları olmadan, alışveriş merkezlerinde, çarşıda, pazarda vatandaşlarla sohbet ederek halktan biri olduğunu gösteriyorlar. Birkaç kere de Aksaray Spor formasını giyip tribünlerden Aksaray Spora destek olan valiyi gören vatandaşlar Aksaray, Aksaray olalı böyle Vali görmedi demekten kendilerini alamıyorlar.

Aksaray’a atandığı günden beri farklı bir vali olduğunu hissettiren Aksaray Valisi Selami Altınok, şu sıralarda da Aksaray’ın en önemli sorunlarından biri olan tanıtımına çalışmakta. Aksaray Valisi, sürekli olarak İstanbul-Aksaray, Niğde-Aksaray ve Konya-Aksaray olarak karıştırılan Aksaray’ı, 16-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara’da tüm Türkiye’ye tanıtmak için kolları sıvadı. Turizmin, tarımın, sanayinin ve hayvancılığın bulunduğu, tam geçiş güzergâhı olmasına rağmen yeteri kadar tanıtılmadığı için dert yanan Aksaraylıların sesini duyan Vali Altınok, Belediye Başkanları ve Sivil Toplum Örgütleri ile bir komite kurarak Aksaray tanıtımı için tüm hızla çalışıyor.

Aksaray Valisi Selami Altınok’un Eşi Gülhan Hanım’ın organize ettiği ‘’Gönül Elçileri’’ projesi kapsamında 10 bine yakın kişi gönül elçisi oldu. ‘’Koruyucu Aile Hizmeti’’, ‘’Kaliteli Yaşam ve Kuşaklar Arası Uyum’’, ‘’Engelli ve Hizmetlere Erişim’’, ‘’Aile ve Yoksulluk’’, ‘’Kadın ve Güçlenme’’ gibi alt projeleri de bulunan ‘’Gönül Elçileri’’ projesi sayesinde anne baba sevgisini ve duygusunu yüreğinde hissedemeyen çocuklarımıza bir nebze olsun anne ve baba sevgisini hissettirmenin onların gelecekleri açısından çok önemli olduğu ifade ediliyor. Gülhan Hanım tüm ilçeleri, kasabaları hatta birçok köyü ziyaret ederek, toplantılar yaparak binlerce Gönül Elçisini Aksaray’a kazandırarak Aksaray’ın en büyük Gönül Elçisi oldu.

Konu ile ilgili görüşlerini açıklayan vatandaşlar ise ‘’Valimiz ve ailesi halktan biri gibi hafta sonları çarşıda, pazarda, piknik alanlarında hatta Aksaray Spor maçında Aksaray Spor forması ile birlikte tribünde görmek mümkün. Kendisinin uzun yıllar Aksaray’da kalmasını temenni ediyoruz’’ diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Kaynak: Aksaray Rota Gazetesi, Kadir Altan.
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mustafa ayhan 1 yıl önce

gurur duyduk devrem

Misafir Avatar
mia bakış 1 yıl önce

inşallah diğer valilerimize örnek olur.allah yardımcısı olsun......

Misafir Avatar
Mia 25 1 yıl önce

sayın valimiz çalışkandır, iyi niyetlidir, kibirden ve riyadan uzaktır. el hak yazılanlar doğrudur. eşi hanımefendi de en az kendisi kadar mütevazidir.

Misafir Avatar
vatandaş 1 yıl önce

içinde hiç riya yoktur inşallah sayın vali, her daim böylesinizdir..

Misafir Avatar
demir 1 yıl önce

güzel insan

Misafir Avatar
murat yılmaz 1 yıl önce

gelen gideni aratır sözünü ayaklar altına alan vali. insanlığı valiliğinden önce gelir.

Misafir Avatar
Ahmet Nuri Turan 1 yıl önce

bu davranış, biz onu tanıyanlar için şaşırtıcı değil. çünkü sayın valim erzurum'da da böyleydi. o gerçekten sıradan biri, halktan biri. halkın içine karışmak, vatandaşın sorunlarını dert edinmek onun mizacında var. başarılar sn. valim!..

Misafir Avatar
serdar 1 yıl önce

eski validen sonra allahın ve hükümetin büyük bir hayrı oldu sayın valinin aksaraya gelmesii...

Valilere, mahkeme kararı ile dönme yolu kapandı
Torba kanundan vali ve üst düzey bürokratlara kötü haber var. Yeni düzenleme ile vali, emniyet müdürü,...

Haberi Oku